Instagram Çoklu Fotoğraf paylaşımı nasıl yapılır?

Instagram Çoklu Fotoğraf paylaşımı nasıl yapılır?

     Tüm sosyal medya uygulamaları arasında sürekli kendini yenileyen ve gelişim gösteren Instagram birçok farklı özelliği ile öne çıkıyor. Instagram çoklu fotoğraf özelliği ile kullanıcılarına fotoğraf paylaşmakta yepyeni bir deneyim sunuyor. Çoklu fotoğraf özelliği ile artık fotoğraflar arasında kararsız kalmak yok: Dilediğiniz fotoğrafı tek bir gönderide paylaşma opsiyonuna sahipsiniz! Bizler için bir nevi albüm işlevi gören Instagram, anılarımızı daha kolayca biriktirmemize olanak sağlıyor. Kullanıcılarını fotoğrafları ardı ardına paylaşma derdinden kurtaran Instagram, tek bir gönderide dilediğiniz fotoğrafı toplayarak paylaşma imkanını sunuyor. Tek bir fotoğraf seçerken oluşan kararsızlık, ana sayfada peşi peşine gönderi trafiği gibi sorunları ortadan kaldıran Instagram çoklu fotoğraf özelliği uzun bir zamandır bekleniyordu.

     Instagram Çoklu Fotoğraf Özellikleri Nelerdir?

     -Instagram çoklu fotoğraf özelliği ile tek bir gönderide en az iki, en fazla on adet fotoğraf paylaşabilirsiniz; dilerseniz iki ile on arasında herhangi bir rakam da olabilir, tamamen isteğinize bağlı.

     -Paylaştığınız fotoğrafları sırayla sola doğru kaydırarak görüntüleyebilirsiniz. Tek tek inceleme imkanınızın bulunduğu fotoğrafları, yine başa dönmek için sağa kaydırabilirsiniz.

     -Fotoğrafları Instagram filtre seçenekleri ile düzenlemek isteyenlere müjde; her bir fotoğrafı farklı filtre ve seçenekler ile birbirinden farklı, dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

     -Özelliğin en çok ilgi çeken kısmı ise; çoklu fotoğraf gönderisi içerisinde yer alan her bir paylaşımınız, takipçileriniz tarafından tek tek beğenilebiliyor. Yani bu özellik ile tek bir gönderide 10 adet kadar karışık fotoğraf – video paylaşabiliyorsunuz ve her biri takipçileriniz tarafından ayrı ayrı beğenilip, değerlendirilebiliyor.

     -Ayrıca, çoklu fotoğraf özelliği sayesinde paylaşımlarınızı tek bir albüm olarak indirme şansına sahipsiniz. Herhangi bir ekstra uygulamaya ihtiyaç duymadan, normal paylaşımlarınızı indirebildiğiniz gibi bu paylaşımları da kolayca indirebilirsiniz.

-Instagram çoklu fotoğraf özelliği ile bir gönderi hazırlamak için; galerinizde dilediğiniz fotoğraf ya da videoyu istediğiniz sırada seçin. Daha sonra sıralarını paylaşmadan önce düzeltmeniz mümkün, ancak gönderiyi paylaştıktan sonra maalesef düzenleyemezsiniz. Fotoğraf – video sırası, filtre ve düzenlemeleri gibi detayları bitirdikten sonra gönderiyi kolayca paylaşın. Paylaşım, Instagram profilinizde tek bir gönderi gibi görünürken, görüntüleyen takipçileriniz tüm fotoğraf ve videolara gönderiye girdiğinde ulaşabilecek.

3 Dakika Önce