Instagram’da Influencer Olmak 

Instagram’da Influencer Olmak 

 

Instagram’da influencer olmak son zamanlarda pek çok kişinin en çok merak ettiği konular arasına girmeyi başarmıştır. Influencer bir kavram olarak yeni değildir. Büyük bütçeli markalar, ürünlerini onlarca yıldır tanıtmaları için ünlülere para ödemeye devam etmektedir. Ancak tüketiciler geleneksel pazarlamadan uzaklaşıp sosyal medyaya ve yeni ortaya çıkan dijital pazarlama biçimlerine doğru ilerledikçe çevrimiçi etkileyiciler aracılığıyla yeni bir pazarlama türü ortaya çıktı.

Günümüzün etkileyici pazarlaması, Instagram, Twitter veya YouTube'da son derece ilgili bir kitleye sahip normal bir kişi bulmayı içerir. Etkileyici pazarlamayı uygulayabileceğiniz birkaç farklı yol vardır. Bunlar genel olarak aşağıdaki gibidir.

Influencer Pazarlama Nasıl Yapılır?

  • Ürününüz veya markanız hakkında sponsorlu gönderiler oluşturmak için etkileyiciye belirli bir miktar ödeyin.
  • Etkileyiciye bir inceleme karşılığında ücretsiz veya indirimli ürünler sağlayın.
  • Etkileyiciye, ürününüz veya markanız hakkındaki gönderiler karşılığında özel ürünler veya içeriden bilgi sunun.

Her influencer, kendi marka kimliğini oluşturmak ve hedef kitlesini büyütmek için zaman harcamaktadır. Özgünlükleri aracılığıyla izleyicileriyle güven oluşturan influencerlar son derece büyük bir etkiye sahip olmayı başarmıştır. Tüketiciler, ürünleri veya markaları destekleyen büyük ünlülere şüpheyle yaklaşabilirken, tıpkı kendileri gibi sıradan insanlar olan etkileyicilere daha çok güveniyorlar.

Buna karşılık, markaların inceleme yazmak ve ürünlerini öne çıkaran gönderiler oluşturmak gibi içeriği kontrol altına alması için etkileyiciye güvenmesi gerekebilir. Bu nedenle, markanız için ortak olacak doğru etkileyiciyi seçmek çok önemlidir. Pazarlamacılar, aşırı tanıtım gönderileri yerine, etkileyicilerden gelen ince ve otantik içerik için çabalamalıdır.

Infleuncer Pazarlama

Markanızın temel değerleri, sesi ve vizyonuyla uyumlu etkileyiciler bulmak önemlidir. Bu, geliştirmek için çok çalıştığınız markayı korurken ürünleriniz veya hizmetiniz için doğru hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

En geniş kitleye sahip etkileyiciler bulmanıza gerek yoktur. Hatta instagram beğeni ve takipçi satın alarak kendi influencerınızı oluşturabilir ve marka değeri yaratabilirsiniz. Siz de instagram takipçi satın almak ve marka değeri oluşturmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmaktır. 

 

 

3 Dakika Önce