Instagram Hesap Dondurma

Instagram Hesap Dondurma

     Instagram Hesap Dondurma

 

      Sosyal medya platformları arasında son zamanlarda neredeyse en çok kullanılan, fotoğraf ve video paylaşımında bulunabileceğiniz Instagram. Anlık olarak sevdiklerinizi takip edebileceğiniz, kendi kişisel albümünüzü oluşturup kolaylıkla paylaşabileceğiniz bir uygulama. Bazı zamanlarda Instagrama biraz ara vermek gerekebiliyor. Uzun süre takip edemeyeceğiniz ya da aktif olamayacağınız dönemlerde instagram hesap dondurma işlemi yapmanız mümkün. Instagram hesap dondurma sonrası hesabınız kalıcı olarak silinmeyeceğinden, dilediğiniz zaman hesabınızı yeniden aktive edebilirsiniz.

 

      Instagram hesap dondurma özelliği mobil uygulama üzerinden erişime açık değil. Hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilmek için, instagram web sayfası üzerinden işlem yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak istiyorsanız;

 

 • Instagram.com sayfasını web tarayıcınızda açın.
 • Instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapınn.
 • Giriş şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifre yenileme adımında güvenlik aşamalarını geçerek yeni şifrenizi alabilirsiniz.
 • Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra, profilinize tıklayın.
 • Bu aşamada açılan kayar menüde ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Profil ayarları başta olmak üzere, instagram için gerekli ayarlamaları yapabileceğiniz sayfaya ulaşın.
 • Profili düzenle menüsüne tıklayın.
 • Profil bilgilerinizin yer aldığı sayfanın en altında bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” linkine tıklayın.
 • Hesabınızı kapatmadan önce, hesabınızı neden kapattığınız sorulacak. Açılan kayar menüden size en uygun olan cevabı işaretleyin.
 • Instagram giriş şifrenizi güvenlik amaçlı bir kez daha girin.
 • Hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

 

 

      Instagram hesabını dondurma işlemi haftada bir kez yapılabilen bir işlemdir. Yani hesabınızı dondurup, aktive ettikten sonra yeniden dondurmak isterseniz bir hafta süre ile beklemeniz gerekecektir.

 

      Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusu kadar merak edilen bir diğer soru da, instagram hesabı nasıl aktive edilir sorusudur. Hesabınızı geçici olarak kapattıktan sonra yeniden kullanmaya devam etmek istediğinizde, instagram kimliğiniz ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Dondurma işleminden hemen donra giriş yapmak istediğnizde “hesap bulunamadı” şeklinde hata almanız durumunda, bir süre bekleyerek giriş yapmayı yeniden deneyebilirsiniz.

 

      Instagram hesabınızı dondurduğunuzda, paylaşımlarınız ve yorumlarınız silinmez. Sadece siz yeniden aktif edene kadar görünmez hale gelir. Hesabınızı yeniden kullanmaya başladığınızda fotoğraflarınız, bağlantılarınız ve yorumlarınız yeniden kullanılabilecektir.

3 Dakika Önce