Instagram Tanıtım Kampanyası Oluşturma

Instagram Tanıtım Kampanyası Oluşturma

   Günümüzde artık sosyal medyanın inanılmaz gücünü hepimiz açıkça görebiliyoruz. Her konu da etkileşimin hat safha da olduğu bu mecralar da dikkat çeken bir diğer konu ise reklam maliyetleri. Diğer alternatiflere baktığımız zaman çok daha ucuz kalan sosyal medya platformları, bu konu da artık büyük küçük her firma ve kuruluşun ilk önceliği haline gelmiş durumdadır.

  Sebepleri ise çok açık görülebiliyor. Maliyeti kendimiz belirleyebiliyoruz, hedef kitlemizi net bir şekilde seçebiliyoruz, yaş aralığı hatta cinsiyet bile belirleyebiliyoruz. Hal böyle olunca nokta atışı reklam yapma fırsatımız oluyor. Fakat bu konu da pek çok olumsuz engel ile karşılaşabiliyoruz. 

  Bir instagram reklamı oluşturmak için öncelikle işletme hesabımızın olması gerekiyor. Kişisel profilinizi de işletme hesabına çevirmeniz mümkün. Ayarlardan çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İşletme hesabına sahip olduktan sonra reklam yapmak istediğimiz gönderiye gelerek sağ alt kısım da bulunan tanıtımını yap linkine tıklayarak ilk adımı atmış oluyoruz. Bir sonra ki adım hesap merkezi. Hesap merkezi facebook tarafından yönetilen reklam hesap merkezidir. Hesap merkezini kullanabilmek için tanıtımını yap dediğinizde size var olan facebook profilinize giriş yapmanızı veya yeni bir hesap oluşturmanızı isteyecektir. Mevcut hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız da işletmeniz için bir işletme sayfası açmanız gerekiyor. Aynı şekilde yeni hesap açtığınızda da sayfa açmanız gerekiyor. 

  Buraya kadar geldikten sonra instagram sizi gayet açık bir şekilde yönlendirecektir. Bütçenizi, hedef kitlenizi, reklamlarınızın kaç gün yayında kalmasını istediğinizi hepsini rahatça seçebilirsiniz.

  Reklam Oluştururken Çıkan Sorunlar

  Can sıkıcı olay burada başlıyor. En sık karşılaşılan sorun hesap merkeziniz devre dışı bırakıldı. Henüz sebeplerini kimse net bir şekilde açıklayamasa da temel sebepler kart bilgilerinin eksikliği, kartınızda görülen şüpheli işlemler. Eğer bu sebepten dolayı yani ödeme yönteminiz ile ilgili olarak hesabınız kapatıldı ise yeniden açmak çok zor ve uzun bir süreçtir direk yeni hesap merkezi açmanızı öneririm. 

  Diğer bir sebep yurtdışı için verilen reklam, Türkiye'den giriş yaparak Belçika için reklam vermeye kalkarsanız büyük ihtimalle yine hesabınız devre dışı bırakılacaktır. Çözüm tekrar hesap merkezi açmaktır.

takipçi satın al

  Instagram Tanıtım Onaylanma Süresi

   Reklam onaylanma süreli instagram açıklamalarında 24 saat olarak gösteriliyor ama genelde 2 saat içerisinde onaylanıyor. Bu durum tanıtımını yapmak istediğiniz görselin içeriğine, profilinize ve web sitenize göre değişebilmektedir. İçerikler tek tek inceleniyor, web siteniz inceleniyor ve daha önce yapmış olduğunuz paylaşımlar inceleniyor sonrasında sonuçlandırılıyor.

  Instagram Tanıtım Onaylanmıyor

     Bu onaylanmama olayını hepimiz yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. Bir tanıtım oluşturduğunuz zaman saatlerce bekleyip sonrasında tanıtımınız onaylanmadı yazısı ile karşılaşmak can sıkıcı oluyor. Bir de tam olarak açıklanmayan onaylanmama sebebi. Sadece hesap merkezi kurallarımızı okuyunuz.

     Başlıca sebepler paylaştığınız görselin içeriği, içerisinde facebook, instagram yazıları ve logoları geçen tanıtımları genelde onaylamıyor instagram. Eğer tanıtımınızda bunlar var ise kaldırınız. Yukarı da belirttiğimiz gibi daha önceki paylaşımlarınızda instagram tarafından hoş karşılanmayan şeyler olabilir gözden geçiriniz. Diğer bir sebep web siteniz. Web sitenizde instagram kurallarına aykırı bir durum var ise yine onaylanmayacaktır. Fakat web sitem çok önemli görülmeli derseniz, profilinizden web sitenizi kaldırın sonrasında tanıtımı yeniden oluşturun. Onaylandıktan sonra web sitenizi tekrar ekleyebilirsiniz.

   En ilginç diğer konu ise onaylanmayan tanıtımınızın bir süre sonra tekrar denediğinizde onaylayabiliyor. O yüzden bir hatanız olmadığınızı düşünüyorsanız daha sonra tekrar deneyiniz. Tanıtım yapacağınız işletme profilinizin takipçi sayısının da önemini unutmamak lazım. Yeterli sayıda takipçiye sahip değilseniz sitemizden takipçi satın alabilirsiniz.

 

 

 

3 Dakika Önce