Tiktok’ta En İyi Video Editi Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta En İyi Video Editi Nasıl Yapılır?

     Birçoğumuz eğlenceli Tiktok videoları eşliğinde zaman geçirmişizdir. Birçoğu eğlenceli olsa da asıl dikkat çekici videoların iyi editlenmiş ve yaratıcı videolar olduğunu da gözlemlemişsinizdir. Bir içerik ne kadar kaliteli olursa olsun edit kısmında amatör etkiler fark ediliyorsa izleyiciye de keyif vermeyecektir. TikTok uygulaması içerisinde, oluşturmuş olduğunuz içeriği editlemenizi sağlayan bir alan bulunsa da bazı yardımcı uygulamalar kullanarak kolaylıkla edit yapmanız da mümkündür.

     TikTok mecrasına yeni adım atanların cevabını en çok merak ettikleri soruların başında tiktok’ta en iyi video editi nasıl yapılır sorusu gelir. Bu soruya verilebilecek tek bir doğru cevap olmadığını hatırlatalım. Kullanım alışkanlıklarınıza ve beklediğiniz sonuca bağlı olarak kullanabileceğiniz yardımcı uygulamalar değişiklik gösterebilir. Basit editlemeler için TikTok uygulaması içerisinde bulunan edit seçeneğini kullanabilirsiniz. Daha kapsamlı içerikler oluşturmak için ise farklı edit programlarından destek almanız mümkündür.

     Hangi yardımcı edit uygulamasının sizin için daha uygun olduğunu belirlemek için mutlaka denemelisiniz. Kullanım kolaylığının yanı sıra efekt ve format seçenekleri nedeniyle bazı durumlarda bazı uygulamalar diğerlerinin önüne geçebilir. Oluşturmak istediğiniz videoya bağlı olarak bir ya da birden fazla edit uygulaması kullanmak durumunda kalabilirsiniz.

tiktok en iyi video editleme

     Öncelikle işe yaratmak istediğiniz videoyu kurgulayarak başlamalısınız. Bir dakikalık zaman dilimi içerisinde hangi görüntüleri kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Videonuzda kullanacağınız şarkı seçimini de edit işleminden hemen önce belirlemelisiniz. TikTok uygulamasında popüler olan şarkılar arasından seçim yapabileceğiniz gibi yerli ya da yabancı beğendiğiniz şarkıları kullanarak da edit işlemi yapabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz parçanın telif koruması kurallarını ihlal etmediğinizden de emin olmalısınız. Videoda kullanmak istediğiniz efektleri de içeren bir yardımcı video editleme programı kullanmalısınız. Çekimleri tamamladığınız videoları, önceden hazırladığınız kurgu doğrultusunda arka arkaya koyarak uygun şekilde montajlamaya gayret göstermelisiniz. Doğru zamanlama için bazı videoları kısaltmanız bazılarını ise yavaşlatıp uzatmanız gerekebilir. Montaj anlarında geçiş efektleri kullanmak, video birleşim noktalarını gizlemenin en kolay yollarından biri olabilir. Müzik ve video hareket uyumu için videoyu hazırlarken aralıklı olarak kontrol gerçekleştirmeniz de önemlidir. TikTok editleme programlarını tek tek deneyerek sizin için en kolay kullanılabilir olanı bulabileceğinizi de hatırlatalım.

    Tiktok takipçi satın almak isterseniz lütfen buraya tıklayınız.

 

 

3 Dakika Önce