Twitter Keşfet

Twitter Keşfet

      Twitter keşfet

 

      Twitter uygulaması ilk kullanıldığı günden günümüze, oldukça farklı ara yüzleri ile sürekli kendisini yeniledi. Hikâye özelliğini de devreye sokarak birçok sosyal mecraya bu anlamda da rakip olan uygulama, her kesimden kullanıcının keyifli vakit geçirmesini amaçlıyor. Twitter kullanıcıları, takip ettikleri kullanıcıların gönderilerini ve retweetlerini kendi akışlarında takip edebiliyor. Takip ettiğiniz bir arkadaşınızın ne yazdığını, ne beğendiğini ana sayfanızda gezinerek görmeniz mümkün. Bunun dışında yeni insanlar ile tanışmak ya da gündemin en çok konuşulan konuları ile ilgili fikir sahibi olmak isterseniz, twitter keşfet sekmesini kullanmanız da mümkün.

 

      Twitter uygulamasında sadelik ve basitliğin ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Ana ekranınızda sizi mesaj kutunuza, bildirimlerinize, ana sayfaya ve gündemleri takip edebileceğiniz keşfet sayfasına yönlendirecek dört ana buton bulunuyor. Arama butonu formunda görünen buton, aynı zamanda twitter keşfet bölümüne ulaşmanızı da sağlıyor. Hakkında en çok tweet oluşturulan konu başlıkları ya da diğer bir adı ile hashtag’ler twitter keşfet bölümünde yer alıyor. Burada yer alan hashtaglere tıklayarak ilgili konu ile alakalı tweetlere kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Bu sayede sıcak gündemi ve en yeni gelişmeleri hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Gündem konularının hemen sağında yer alan üç nokta ise konu başlıklarını kontrol edebilmenizi sağlıyor. Bu üç noktaya tıklayarak ilgimi çekmiyor şıkkını işaretlediğinizde bu konu başlığı sizin listenizden siliniyor. Bu alanı yenileyerek yeni gündem başlıklarına ulaşmanız mümkün hale geliyor. Yine aynı üç noktayı tıklayarak gündem başlığının zararlı ya da spam içerdiğini işaretleyebilir, konu başlığının twitter tarafından araştırılmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

      Twitter keşfet alanı ile ulaşabileceğiniz bir diğer bilgi de size önerilen yeni kişiler olacak. Takip ettiiniz arkadaşlarınızın takibinde olan ya da telefon listenizde olan kişiler bu bölümde size önerilebiliyor. Bu sayede tanıdığınız kişilerin profil bilgilerine kolaylıkla ulaşarak bağlantı kurabiliyorsunuz. Twitter uygulamasında daha fazla kişi takip ettiğinizde, anasayfa ve akışınızda daha çok yeni tweet görüntülemeniz de mümkün olabiliyor. Kurumlar ve şirketler adına açılmış hesapları takibe alarak, haklarında oluşan haber ve gündemleri de yakın bir şekilde takip edebilirsiniz.

3 Dakika Önce