Influencer Olmak Zor Mu?


Influencer kavramı son zamanlarda en çok merak edilen konular arasında yer almayı başarmıştır. Bu kapsamda influencer olmak zor mu sorusuna cevap vermeden önce gelin influencer kavramını detaylı bir şekilde inceleyelim. 

Influencer Türleri

Influencer’lar artık hedef kitle boyutlarına göre üç ana kategoriye ayrılıyor:

Mikro etkileyiciler: 10.000’den az takipçi. Bu insan, niş ancak adanmış kitlelere ulaşmak için idealdir.

Orta etkili güçler: 10.000 ila 250.000 takipçi. Bu etkileyiciler mega ünlülerin erişimine sahip olmayabilir, ancak tavsiyelerine güvenme eğiliminde olan samimi ve ilgili bir kitleye sahipler. Güçlü orta etkileyiciler de markalarla çalışma deneyimine sahiptir.

Makro etkileyiciler: 250.000’den fazla takipçi. Bunlar YouTube ve Instagram ünlüleridir. En iyi erişime sahip olsalar da güçlü orta etkileyicilerle ilişkili aynı özgünlüğü ve güveni sağlayamayabilirler, 

Influencer Pazarlama ile Mükemmel Etki

Etkileyici pazarlamasının başarısı, ücretli reklamların veya SEO çabalarının aksine, izlemesi oldukça zordur. Ancak başarıyı izlemek için birkaç seçeneğiniz var. Bunlar aşağıdaki gibidir. 

  • Videolar, etkileyicinizin gönderisini kaç kişinin izlediğini fiziksel olarak görmenizi kolaylaştırır.
  • Benzer şekilde, etkileyicinizin gönderileriyle kaç kişinin etkileşimde bulunduğunu görebilirsiniz.
  • Her etkileyiciye benzersiz kodlar atamak, takipçilerinin kaçının gerçekte dönüştüğünü görmenizi sağlar.
  • Ayrıca, etkileyiciye izleyicileriyle paylaşmak için belirli bir bağlantı da verebilirsiniz, bu da KPI’larınızı izlemeyi kolaylaştırır.
  • Etkileyici pazarlama gerçekten önemli mi?
  • Etkileyici pazarlama yakın zamanda ortadan kalkmayacak. Tüketicilerin yalnızca% 33’ü bariz reklamcılığa güveniyor, ancak % 90’ı meslektaşlarının tavsiyelerine güveniyor . Etkileyenler, markaların bu benzersiz ilişkiden yararlanmasına izin verir.
  • Tüketicilerin yalnızca% 33’ü bariz reklamcılığa güveniyor ancak% 90’ı meslektaş tavsiyesine güveniyor.

Markalar potansiyel müşterilerle gerçek bir ilişki kurmak istiyorsa, etkileyici pazarlama kesinlikle önemlidir. Ayrıca etkileyiciler, bahçecilik ve ev tadilatından cilt bakımı ve yemek pişirmeye kadar her alanda bulunur ve çok özel bir demografiyi hedeflemenize olanak tanır. Bu doğrultuda siz de influencer marketing ve instagram takipçi satın alma, instagram beğeni satın alma gibi önemli işlemler ile marka değerinizi artırabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın