Instagram Canlı Yayın

Instagram canlı yayın özelliklerinde gelen taleplere karşı direnemedi ve yepyeni bir karar aldı. Canlı yayın sırasında maksimum 2 katılımcı ile gerçekleştirilebilen canlı yayınların artık 4 kişi ile gerçekleşebileceğini Instagram açıkladı. Bu gelişme de son dönemlerde popüler bir hal alan Clubhouse’a karşı güç kaybetmemek adına gerçekleşti.

2020 yılında pandemi sürecinden kurtulmak isteyen insanlar boş zamanlarını Instagram canlı yayın ile geçirdi. Etkileşimin arttığı bu dönemde insanlar öylesine geniş kitlelere ulaştı ki hiç kimse takipçi satın işlemlerine başvurmadı. Canlı yayınların böylesi güçlense de durum zamanla değişti. Özellikle Clubhouse uygulaması oda konseptiyle kullanıcıların ilgisini çekti. Instagram bu ilgiye tepkisiz kalamadı. Yepyeni bir özellik sayesinde 4 kişi ile gerçekleşecek canlı yayınlara kapı araladı.

Instagram Canlı Yayın Etkileşimleri Artacak

Influencer ve ciddi hesapların zaman zaman takipçi satın al işlemleri ile daha geniş kitlelere ulaştığını söylemek gerekir. Bu da Instagram’daki gücü arttırmak, etkileşimi farklı bir boyuta taşımak ve gelirleri çeşitlendirmek için oluyordu. Takipçi satın al işlemlerini destekler nitelikteki canlı yayın özelliğinde yayıncıya bir şeyler hediye etme gibi alternatifler de olacak

Yeni özelliklerle takipçi sayısı çok olan hesapların daha çok para kazanması da mümkün olacak! Bu da insanların takipçi satın almak için birbiriyle kapışmalarına yol açacak.

Yenilikler Ne Zaman Gelecek?

Instagram canlı yayınlarının insan yaşamına getireceği birbirinden özel çözümler var. Bu da sosyal medyada çok ciddi değişimlere neden olacak. Söz konusu değişimlerin yaşanması adına sabırsızlanan pek çok kullanıcı canlı yayınlarda oda konseptinin geleceği tarihi merak ediyor. Instagram tarafından henüz net bir tarih açıklanmadı. Ancak değişimin çok uzun sürmeyeceğini ifade etmek gerekir.

Kısa süre sonra insanların 4 kişilik odalarda Instagram canlı yayınları gerçekleştireceğini tahmin etmek zor değil. Bu duruma hazır olmak adına Türk takipçi satın alarak etki alanınızı genişletmenizi öneriyoruz. Hem canlı yayınlarda izlenme sayılarınız artar hem de rozet ve hediye kazanma şansınız yükselir. Yoksa siz hala takipçi ve beğeni satın almak için harekete geçmediniz mi? Bizce bu fırsatı kaçırmamalısınız!

Bir Cevap Yazın