Instagram Şifre Değişikliği Nasıl Yapılır?

Instagram’da şifre değişikliği işlemlerinden faydalanmak ve sizi bekleyen birbirinden değerli hizmetlere kapı aralamak mümkün! Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram’da kullanıcı hesabınızla alakalı uygulamaları öğrenerek tam anlamıyla kaliteyi yakalayabilirsiniz. 

Instagram, kullanıcıların bir kullanıcı adı ve şifreye sahip oldukları alandır. Şifrenin unutulması hesaba erişimi imkansızlaştırır. Bunun yanı sıra da şifrenin bulunamaması hesabın sonsuza kadar öylece kalmasına neden olabilir. Peki, bu sorunu çözmenin bir yolu var mı? Yani Instagram şifre değişikliği nasıl yapılabilir? Gelin bu konuda sizi bekleyen konuların neler olduğuna daha yakından bir bakalım!

Instagram Şifre Değişikliği Nasıl Yapılır?

Instagram değişikliği yapmak için 2 farklı seçenek vardır. Bu seçeneklerden ilki eski şifrenizi hatırlıyorsanız yapacağınız değişikliklerdir. Bu durumda çok büyük çaba sarf etmenize gerek yoktur. 

Şifrenizi hatırlıyorsanız ve bu konuda bir değişiklik yapmak istiyorsanız öncelikle Instagram profilinize giriş yapmalısınız. Ardından Ayarlar>Gizlilik>Şifre kısmına girmelisiniz. Burada öncelikle eski şifrenizi sonra da kullanmak istediğiniz yeni şifreyi iki kez girmeniz yeterli olacaktır.

Şifre değişiklik işlemini saniyeler içerisinde yapabileceğiniz bu alternatif sayesinde güvenlik risklerini ortadan kaldırma şansı elde edeceksiniz. Şifre değişikliğinin bu denli kolay olması insanları ‘Hepsi bu muydu’ demeye itiyor. Ancak asıl sorun olan şifrenizi hatırlamadığınızda şifre değişikliği yapmaktır. Bu nedenle de şifre değişikliği konusunda diğer seçeneği de dikkate almak gerekir.

Şifre Değişikliği Nasıl Yapılır?

Şifrenizi unuttuysanız ve hatırlamıyorsanız yapmanız gereken tek şey ‘Şifremi Unuttum’ kısmından adımları takip etmek olacaktır. Peki, bu durumda nasıl bir yol haritası izlemeniz gerekir? Gelin detaylara daha yakından bir bakalım!

Şifremi Unuttum sekmesine tıklayarak yeni bir şifre oluşturmak için giriş yapın. Bu kısımdan şifrenizi değiştirmek için kullanıcı adı ya da cep numaranızı girin. Sonrasında gelen doğrulama bağlantısı ile yeni şifrenizi belirleyin. Burada en kritik nokta aslında e-posta adresinize ya da tanımlı cep numarasına erişiminizin olmasıdır. Eğer erişiminiz yoksa Instagram hesabınızı kurtarmak bir haya olacaktır. Bu nedenle de şifrenizi bir yerlere kaydetmekte fayda olduğunu düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın